انواع کابینت

کابینت از مواد مختلفی که در صنعت با توجه به آن از فلز،چوب،ام دی اف ، لترون و پی وی و یا ترکیبی از مواد نامبرده شده در بالا ساخته و مورد استفاده قرار میگیرد .با توجه به طراحی و نوع فضا و مکان و براساس اندازه میتوان آن را به صورت های آماده،نیمه سفارشی و یا بر اساس سفارش ساخته شود .
نقش کابینت در آشپزخانه برای مدیریت بهتر آشپزخانه با توجه به مثلث کار و شرایط خاص استفادده کننده از کابینت میشود.
طراحی صحیح کابینت در آشپزخانه موجب میشود تا فضای مفید و قابل استفاده آن آشپزخانه و سطح رفاه کار بر جهت پخت و پز و شستشوی ظروف افزایش یابد .

تعریف کابینت

قفسه یا کمدی است که گاهی در حمام و اغلب در آشپزخانه برای نگهداری مواد غذایی لوازم پخت و پز و ظروف استفاده میشود.کابینت ها در آشپزخانه های امروی،اغلب بیشتر فضای بین یخچالی،اجاق گاز و سینک ظرفشویی را اشغال میکنند و از کابینتهای به صورت تکی و فقط در بالای روشویی و حمام یا کنارآن قرار گرفته است(که ضد بخار و آب باشد که از جنس PCV می باشد).

اندازه و شکل کابینت این است که چه نوع کابینتی بهترین کارآیی را برای کاربرد ویژه دارد .به طور کلی میتوان کابینتها را از جهت سفارشی بودن و قیمت به سه دسته تقسیم بندی کرد.

1-کابینتهای معمولی(آماده):

اندازه و شکل این کابینتها مطابق استانداردهای متداول است .چون ابعاد قطعات این نوع کابینت استاندارد است .و تقریبا به صورت پیش ساخته وجود دارند.حداکثر ظرف چند روز میتوان آن را نصب و مورد بهره برداری قرار داد .

2.کابینتهای نیمه سفارشی:

این نوع کابینتهای را مشتری میتواند از بین دو گزینه اندازه و شکل،یکی را با توجه به بودجه و موقعیت آشپزخانه انتخاب کند .معمولا این نوع کابینت را پس از آنکه سفارش به کارگاه رسید میسازند و قطعات آن را به صورت از پیش ساخته آماده نمی کنند .از این رو زمان آماده سازی این نوع کابینت بیشتر از کابینتهای معمولی خواهد بود .شکل و اندازه این نوع سفارش کابینتها باعث میشود مشتریان امکان انتخاب بیشتری داشته باشند،ولی از طرف دیگر به دلیل اعمال نظر مشتری در انتخاب شکل و اندازه دلخواه،قیمت گرانتری دارد .

3.کابینت سفارشی


این نواع کابینتها،دست ساز بوده و تقریبا شکل و حالتی که مشتری مایل باشد ساخته میشوند.در فضای آشپزخانه شما ممکن است شکل با ابعاد نامتعارف با کابینتهای معمولی و نیمه سفارشی همخوانی نداشته باشد.
ولی کابینت سازان سفارشی تقریبا هر شکل و حالتی میتوانند کار کنند و نقطه نظرات شما را برآورده کنند .البته از طرف دیگر باید گفت که این نوع کابینتها گرانت نیز میباشند،البته قیمت نهایی آن با توجه به اندازه،مواد مصرفی و سفارش و انواع انتخاب تغییر خواهد کرد .

تعمیر کابینت
نصاب کابینت

نصب کابینت خدمات کابینت خرده کاری کابینت تعمیرات کابینت

پاسخی بگذارید